مورد ناشناخته

نظر من در موضوعات مختلف

مورد ناشناخته

نظر من در موضوعات مختلف

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

برای شروع یک کسب و کار ممکن است پیش از هر چیز به فکر اجاره یک دفتر آبرومند در بخش تجاری شهر باشید. سپس اینترنت، فکس و تلفن ثابت بگیرید، میز و صندلی و رایانه بخرید و حداقل یک کارمند به عنوان منشی در شرکت خود استخدام کنید که البته همه این‌ها هزینه زیادی دارد. ولی حالا با کمک سرویس‌هایی مثل منشی مجازی و تلفن گویا، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک، خانگی و نوپا می‌توانند با هزینه‌های بسیار کمتر شروع به کار کنند.

علی دشتی مبتکر ایده «دفتر شما» که یک شرکت ارائه دهنده خدمات دفتر مجازی و مرکز تماس آنلاین در ایران است، می‌گوید این ایده در پاسخ به نیاز راه اندازی و توسعه کسب و کارهای خانگی، یا کوچک و متوسط شکل گرفته است.

وی افزود: دفتر کار مجازی جایگزینی مناسب برای دفتر کار سنتی است، با دفتر کار مجازی شما می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه اجاره بها، حقوق پرسنل و هزینه‌های جاری یک دفتر کار در شهری مثل تهران، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از امکانات مختلف یک دفتر کار همچون شماره تلفن اختصاصی، فکس اینترنتی، تلفن گویا، کنفرانس تلفنی و منشی استفاده کنید.

در ۵ دقیقه صاحب یک خط تلفن ثابت در تهران شوید

به گفته علی دشتی تلفن گویا یک فناوری مبتنی بر سانترال برای مدیریت تماس‌ است، اما در شیوه قدیمی برای داشتن تلفن گویا علاوه بر اجاره دفتر و خرید خط تلفن، باید هزینه‌های نصب و راه‌اندازی و نگهداری بالای سانترال را هم بپردازید، از آن گذشته، در صورت نقل مکان به یک نشانی جدید، شماره تماس شما نیز تغییر می‌کند که برای کسب و کار شما اصلا خوب نیست.

اما سرویس تلفن گویا بدون نیاز به نصب هیچگونه نرم افزار، سخت افزار، سیم کشی و یا حتی خرید خط تلفن، کلیه امکانات ارتباطی سیستم تلفن گویا را برای شما فراهم می‌آورد. در ۵ دقیقه می‌توان یک خط تلفن ثابت در تهران خرید و پس از تست رایگان چند روزه با ارسال مدارک صاحب آن خط تلفن شد.

به گفته دشتی خطوط دفتر کار مجازی مطابق با مقررات مخابرات ایران به کاربران واگذار می‌شود ولی از امنیت بیشتری هم برخوردار است زیرا یک لایه امنیتی هم روی خطوط ساده قرار می‌دهد.

دفتر کار مجازی قابلیت ضبط تمام مکالمات را دارد و گزارش گیری از تمامی مکالمات را در اختیارتان قرار می‌دهد که در وقت و هزینه شما جهت مراجعه به مخابرات و دریافت پرینت مکالمات صرفه جویی می‌کند.

 با دفتر کار مجازی شما می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه اجاره بها، حقوق پرسنل و هزینه‌های جاری یک دفتر کار در شهری مثل تهران، کسب و کار خود را راه اندازی کنید

با دفتر کار مجازی شما می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه اجاره بها، حقوق پرسنل و هزینه‌های جاری یک دفتر کار در شهری مثل تهران، کسب و کار خود را راه اندازی کنید

استفاده از منشی مجازی با یک دهم هزینه

مبتکر ایده «دفتر شما» با بیان اینکه شکی نیست که داشتن منشی به کسب و کار شما وجهه حرفه‌ای‌تری می‌بخشد و بسیاری از مشغله‌ها نیز از روی دوشتان برداشته می شود، گفت: برای استخدام یک منشی نخست باید دفتر کار داشته باشید، یعنی زیر بار هزینه اجاره دفتر کار بروید. پس از آن نوبت به حقوق منشی، بیمه و مزایا می‌رسد.

وی ادامه داد: منشی مجازی درست مانند منشی خود شماست؛ یک اپراتور انسانی که به صورت حرفه ای تمامی تماس هایتان را پاسخگوست، به افرادی که مشخص کرده اید انتقال می دهد، پیغام می گیرد، با مشتریانتان تماس می گیرد، قرار ملاقات‌ها را تنظیم و سفارشات را ثبت می‌کند. تنها تفاوت آن با منشی عادی این است که نیازی به حضور فیزیکی ندارد. و البته، هزینه اش بسیار پایین تر است.

منشی حرفه‌ای دفتر مجازی با اطلاعات و دستور العملی که در اختیارش قرار می‌دهید، مشتریانتان را راهنمایی کرده و در صورت لزوم تماس آن‌ها را به شما وصل می‌کند. با این شیوه شما فقط یک دهم هزینه استخدام منشی را پرداخت می‌کنید.

«مرکز تماس» را به راحتی برون سپاری کنید!

یکی دیگر از سرویس‌های دفتر کار مجازی، «مرکز تماس» است. راه اندازی مرکز تماس نیازمند صرف هزینه گزافی برای خریداری تجهیزات، نگهداری و به روزرسانی مداوم آنها، استخدام و آموزش چند اپراتور است، شما با برون سپاری مرکز تماس به کادر حرفه‌ای این دفتر می‌توانید از هزینه‌های خود بکاهید و در عین حال خدمات بهتری را دریافت کنید.

دشتی در رابطه با امکان برونسپاری مرکز تماس می‌گوید: مرکز تماس هر سازمانی اولین و مهمترین نقطه ارتباطی بین آن سازمان و مشتریانش است. پیش از این شرکت ها و سازمان ها مجبور بودند برای راه اندازی مرکز تماس، زیر با هزینه های سرسام آور خریداری و نگهداری تجهیزات، استخدام اپراتور و اجاره آن بروند.

مبتکر ایده «دفتر شما» با بیان اینکه امروزه، با پیدایش دفترهای کار مجازی، سازمان ها در سراسر دنیا ترجیح می دهند به جای راه‌اندازی مرکز تماس، مدیریت تماس‌های خود را به مراکز تماس خارج از سازمان خود بسپارند ادامه داد: مهم نیست حجم تماس‌های روزانه سازمان شما همیشه بالا باشد، یا به صورت دوره ای یا فصلی کم و یا زیاد شود، تیم اپراتورهای حرفه‌ای برای کمک به شما آماده است.

امروزه با استفاده از خدمات دفتر مجازی شما با خیالی آسوده و با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر می‎توانیدکسب و کار خود را راه‌اندازی کرده، به سرعت آن را گسترش دهید و فقط روی موفقیت خود تمرکز کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

 • ناشناخته
 • ۰
 • ۰

اگر به فکر راه اندازی استارتاپ افتاده اید، به لیست ایده های استارتاپی ما نگاهی بیندازید. نخستین عامل در انتخاب یک ایده از میان هر تعداد ایده علاقه شما به آن کسب و کار است. اگر تمامی شرایط لازم برای اجرای یک ایده داشته باشید اما به آن کسب و کار علاقه نداشته باشید، شکست حتمی است. پس ایده ای را انتخاب کنید که با فکر کردن به اجرای آن به قول معروف قند در دلتان آب شود! مهم این است که پس از انتخاب ایده به سراغ برآورد هزینه هایتان بروید. در این مرحله که کسب و کار خود را تازه می خواهید راه اندازی کنید تا آنجا که مقدور است از هزینه های اضافی بزنید.

کاربرد شماره تلفن مجازیهزینه های استارتاپ خود را این گونه تخمین بزنید.

۱. ایروبیک در محل

این یکی از ایده های استارتاپی است که این روزها با توجه به بی تمایلی افراد به خروج از منزل به دلیل ترافیک و آلودگی هوا خوب جواب می دهد. بسیاری از خانمها ترجیح می دهند در منزل خود ورزش کنند و علاقه ای به باشگاه رفتن ندارند. اگر از نظر جسمانی شرایط این کسب و کار را دارید، می توانید با تبلیغات در شبکه های اجتماعی برای خود مشتری جذب کنید.

۲. ساخت گیفت

ایده های استارتاپیاین روزها خیلی از افراد حتی در جشن تولدهای کودکانشان نیز به میهمانان هدیه یا به قول معروف گیفت می دهند. اگر دقت کرده باشید ساخت گیفت کاری بسیار ساده است که فقط به ذوق و حوصله نیاز دارد. پیشنهاد من این است که گیفت های متنوع و با تمهای گوناگون و با قیمتهای متنوع درست کنید تا همه جور مشتری را جذب خود کنید.

۳. ماساژدرمانی

اگر از ماساژ دادن غریبه ها بدتان نمی آید، می توانید از این ایده استارتاپی پول خوبی درآورید. اول باید دوره آن را بگذرانید. سپس با تبلیغات می توانید مشتریان خود را از میان ثروتمندان پیدا کنید. اگر در کارتان خوب عمل کنید، افراد بسیاری هستند که حاضرند حتی ساعتی ۱۰۰ هزار تومان به شما بدهند تا با ماساژ کمی از درد و استرسشان کم کنید.

۴. تولید گلدان سبزی

ایده های استارتاپیاگر به گل و گیاه علاقمندید و در محل زندگیتان آفتاب مستقیم خوبی دارید، این ایده برای شما بسیار مناسب است. می توانید در گلدانهایی کوچک سبزی های محبوب ایرانیها را پرورش دهید و آنها را به فروش برسانید. چیدن سبزی تازه لذتی دارد که بعضیها نمی توانند دربرابرش مقاومت کنند.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه فروش خود را افزایش دهیم؟

۵. حسابداری

فقط از راه دانشگاه نیست که می توان این ایده استارتاپی را پیاده کرد. موسسات مختلفی در تمام شهرهای بزرگ و کوچک هستند که دوره های حسابداری برگزار می کنند و مدرک معتبر هم می دهند. اگر تاکنون در این زمینه کار نکرده اید، می توانید کار خود را با حسابداری یک کسب و کار کوچک آغاز کنید.

۶. خدمات طرح کسب و کار (business plan)

یک ایده استارتاپی خوب دیگر که این روزها مشتری زیاد دارد این است که برای استارتاپ های دیگر طرح کسب و کار بنویسید و تحقیق بازار انجام دهید. برای شروع کار چند نمونه طرح کسب و کار آماده داشته باشید تا به مشتریانتان نشان دهید.

۷. تعمیر کامپیوتر در محل

ایده های استارتاپیبرای اجرای این ایده استارتاپی به تخصص و مهارت نیاز دارید. معمولاً فارغ التحصیلان کامپیوتر می توانند با این ایده برای خود کسب و کار راه بیندازند. اما مزیت این ایده این است که برای اجرایش به مکان نیاز ندارید. مشتریان بالقوه بسیاری هم هستند که از خدایشان است یک نفر قابل اطمینان با مراجعه به محل کار یا زندگیشان مشکلات کامپیوتریشان را حل کنند.

۸. راه بردن سگ

اگر به حیوانات علاقه دارید، می توانید از این علاقه خود پول درآورید. برای اجرای این ایده به کمی آموزش و تجربه نیاز دارید.

۹. تولید محتوا برای وبسایتها

این یکی از ایده های استارتاپی است که برای موفقیت در اجرای آن باید استعدادی ذاتی داشته باشید. برای اجرای این ایده باید قلم خوبی داشته باشید. به علاوه باید در زمینه سئو (بهینه سازی برای موتور جستجو) نیز مطالعه کنید یا آموزش ببینید. مزیت این ایده این است که می توانید از خانه کار کنید و جای پیشرفت زیادی دارد. می توانید کار را با وبسایتهای کسب و کارهای کوچک آغاز کنید و به مرور با افزایش تجربه و با مطالعه بتوانید در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید.

۱۰. برنامه ریزی مراسم

ایده های استارتاپیهمین اول بگویم که این ایده جا برای پیشرفت بسیار زیاد دارد. به خصوص که چنین کسب و کاری به تازگی به جامعه ما وارد شده و بازار بسیار خوبی دارد. می توانید کار خود را با مراسم کوچک مانند تولد آغاز کنید. برگ برنده شما شناخت مراکز تهیه وسایل جشن به قیمت مناسب است. بنابراین باید زمانی را به چرخ زدن در بازار و مراکز فروش عمده اختصاص دهید. با یک سرچ ساده در گوگل نیز می توانید کلی ایده جالب و هیجان انگیز پیدا کنید.

 این ۱۰ ایده استارتاپی را از میان محبوبترین ایده ها انتخاب کرده ایم. اگر تصمیم خود را گرفته اید تا استارتاپ خود را راه اندازی کنید بسته به علاقه و تخصصتان یکی از ایده های بالا را انتخاب کنید و کار خود را بدون درنگ شروع کنید.

 • ناشناخته
 • ۰
 • ۰

روز جهانی وب

امروز روز جهانی وبه، چند ساله وب و اینترنت یه جوری به زندگی ما گره خورده که هیچ روزی بدون اون سر نمیشه
 • ناشناخته
 • ۰
 • ۰

شروع

مدتها بود تو دفترچه خاطراتم می نوشتم ولی از امروز تصمیم گرفتم اینجا بنویسم.

 • ناشناخته